Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 11642
Przeczytał: 14 tematów

Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Pon 12:03, 19 Wrz 2011    Temat postu: European Champion Cup Final Four

Finałowa Czwórka istnieje od 2008 roku.

Mamy Puchar Europy w baseballu, cos jak liga mistrzów w piłce nożnej. Od 2008 roku, turniej jest przeprowadzany w dwóch miejscach, kończąc z dwoma mistrzami i dwom wicemistrzami. Najlepsze dwa zespoły z obu miejsc, grają wówczas dwudniowy turniej European Champion Cup Final Four, a zwycięzca zostaje najlepszą drużyną Europy.

Do tej pory trzy turnieje były w Barcelonie. W tym roku obędzie się w czeskim Brnie. Chętnie bym tam pojechał, ale to jednak kawał drogi...

Świeże wyniki:
OsA
!!! MVP !!!

PostWysłany: Wto 22:57, 20 Wrz 2011    Temat postu:

Jutro - 21 września - na stadionie grających w czeskiej Ekstralidze AVG Draci Brno rozpoczyna się elitarny turniej Final Four - European Champions Cup. Zawody, w których wezmą udział cztery najlepsze zespoły baseballowej Europy, potrwają do czwartku.

Historia "Final Four"

Final Four po raz pierwszy rozegrany został w dniach 14-15 września 2008 w Barcelonie. Inauguracyjną edycję wygrał włoski Nettuno Baseball Club. Kolejne dwie edycje również rozegrane zostały w Barcelonie, w 2009 drużyna z Nettuno obroniła wywalczony rok wcześniej tytuł, natomiast w ubiegłym sezonie tryumfował Fortitudo Bolonia - również grający na co dzień we włoskiej serie A1.

Od początku historii Final Four w turnieju dominują Włosi. Poza wspomnianymi zwycięzcami w każdej edycji na podium stawał zawsze drugi zespół z Włoch, a w 2008 całe podium wypełniły zespoły z Serie A1, w której gra również T&A San Marino. Obok zawodników z półwyspu Apenińskiego w Final Four walczyły również zespoły z Holandii (2009), Hiszpanii (2008) oraz z niemieckiej Bundesligi (Heidenheim Heideköpfe, 2010).

Droga do "Final Four"

Droga do elitarnej czwórki wiedzie przez 3-letnią walkę, składającą się z czterech etapów:

1. Należy zwyciężyć we własnej lidze - Mistrzowie danej ligi mają prawo udziału w Kwalifikacjach do Pucharu Europy, o których będzie za chwilę. Związek, który posiada jeden (i tylko jeden) zespół wśród drużyn grających o Puchar Europy w danym roku, ma prawo wystawić w Kwalifikacjach jeszcze jedną drużynę - stąd też np. w Final Four znajdują się po dwa zespoły z Włoch.

2. Należy zwyciężyć w Kwalifikacjach do Pucharu Europy. Kwalifikacje takie obejmują kilka (zazwyczaj 4, liczba zależy od ilości chętnych) turniejów rozgrywanych równolegle w czerwcu każdego roku. Biorą w nich udział mistrzowie poszczególnych lig z roku poprzedzającego rok, w którym rozgrywane są Kwalifikacje. Zwycięzca Kwalifikacji awansuje do Play-offów Pucharu Europy. Kwalifikacje są szczeblem, powyżej którego nie udało się dojść żadnej polskiej drużynie (najbliżej był poprzednik obecnej Stali, MKS AMZ Kutno, gdy w 2008 roku zajął drugie miejsce, plasując się za litewskim Lithuanica Kowno).

3. Należy zwyciężyć w Play-offach Pucharu Europy. Seria ta rozgrywana jest jesienią, składa się z dwóch równolegle rozgrywanych turniejów - w każdym z nich bierze udział drużyna, która zajęła ostatnie miejsce w jednym z dwóch Pucharów Europy - Kwalifikacji do "Final Four", oraz zwycięzcy (maksymalnie dwóch) Kwalifikacji do Pucharu Europy. Jedynie jeden zespół z każdego turnieju P-o Pucharu Europy awansuje do Pucharu Europy - Kwalifikacji do "Final Four" rozgrywanego w roku następnym.

4. Należy zająć pierwsze lub drugie miejsce w jednym z dwóch rozgrywanych równolegle Pucharów Europy - Kwalifikacjach do "Final Four".

"Final Four" w Brnie

Po trzech latach z rzędu, gdy "Final Four" organizowany był w Barcelonie, CEB zaszczyciła przywilejem zorganizowania tego turnieju czeski klub AVG Draci Brno. Niestety, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich edycji, turniej nie jest rozgrywany w weekend.

W sezonie 2011 do grona najlepszej europejskiej czwórki awansowały T&A San Marino oraz ASD Parma (odpowiednio 1 i 2 miejsce w Pucharze Europy rozegranym w Parmie w dniach 1-5 czerwca 2011), a także UGF Fortitudo oraz L&D Amsterdam (odpowiednio 1 i 2 miejsce w Pucharze Europy rozegranym w Amsterdamie w dniach 1-5 czerwca 2011).

Turniej przebiega identycznie, jak rozgrywany kilka dni temu Puchar Polski w baseballu: pierwszego dnia rozgrywane są dwa półfinały, następnego dnia przegrani walczą o trzecie miejsce, a zwycięzcy rozgrywają finał. Harmonogram turnieju (oraz wiele innych danych, wraz z relacjami na żywo typu "play-by-play") znajduje się TUTAJ:

Koszt karnetu na cały dzień (2 mecze) - 100 Kč (ok. 18 PLN).

baseball.pl

Ostatnio zmieniony przez OsA dnia Wto 22:58, 20 Wrz 2011, w całości zmieniany 1 raz
OsA
!!! MVP !!!

PostWysłany: Śro 20:40, 21 Wrz 2011    Temat postu:

Zakończyły się pierwsze dwa pojedynki.

ASD PARMA pokonała UNIPOL BOLOGNA 3:2. Trzy obiegi Parma zdobyła w 5 zmianie, natomiast zaledwie 2 Bologna w siódmej zmianie. W hitach był remis 7:7. Bologna zaliczyła jeden error w obronie.

W drugim meczu potrzeba było 10 zmian, aby wyłonić zwycięzcę. Wynik 0:0 utrzymywał się przez 9 zmian. Dopiero w 10 zmianie, T&A SAN MARINO zdobyli obieg na wagę zwycięstwa. Więcej hitów zaliczyli jednak L&D AMSTERDAM, bo aż 5. T&A SAN MARINO tylko 4 i 1 error w obronie.

Tak więc jutro o 3 miejsce:
Unipol Bologna (ITA) vs L & D Amsterdam (NED)

Finał:
T & A San Marino (SMR) vs ASD Parma (ITA)
OsA
!!! MVP !!!

PostWysłany: Czw 21:14, 22 Wrz 2011    Temat postu:

W meczu o 3 miejsce Unipol Bologna (ITA) pokonała L & D Amsterdam (NED) 10:9 po bardzo zaciętym meczu. 3:0 prowadził Amsterdam po 2 inningach. Po 6 inningach było już 8:4. Bologna zdobyła aż 5 obiegów w 8 zmianie, przy zaledwie jednym Amsterdamu i było 9:9. W 9 zmianie, zwycięski obieg zdobył jednak włoski zespół i wygrał mecz. W hitach było 17:14 dla Amsterdamu. 4 errory Amsterdamu i 3 Bologny.

Finał już nie był tak zacięty. T & A San Marino (SMR) pokonało ASD Parma (ITA) 7:1. Już w drugiej zmianie zdobyli 4 obiegi i do końca meczu kontrolowali wynik. W hitach 8:7 dla San Marino. Poza tym Parma popełniła aż 3 błędy.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BaseBall.fora.pl Strona Główna -> Baseball na świecie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)